1
1
1397/4/16 شنبه با صدور پیامی؛ جامعه کتابداران کتابخانه های عمومی خوزستان درگذشت خیرّ کتابخانه سازبهبهانی را تسلیت گفتند جامعه کتابدران استان خوزستان با صدور پیامی درگذشت خیّر کتابخانه ساز مرحوم حاج محمد جعفر بهبهانیان را به خانواده ایشان تسلیت گفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان؛جامعه کتابدران استان خوزستان با صدور پیامی درگذشت خیّر کتابخانه ساز مرحوم حاج محمد جعفر بهبهانیان را به خانواده ایشان تسلیت گفتند و برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد.

انا الله و انا الیه راجعون

در گرما گرم هرم تابستانی، خبر درگذشت مرحوم حاج محمد جعفر بهبهانیان، موجب تأسف و تأثر جامعه ی دوستداران کتاب استان خوزستان شد.

رد پای حیات سراسر خدمت آن مرحوم، تا گستره فرهنگ کتابخوانی نیز رسید و ایشان از اولین خیرین کتابخانه سازی بود که با احداث دو کتابخانه در شهرستان بهبهان (کتابخانه های علامه طباطبایی و حاج محمود بهبهانیان) یادگاری به عنوان «صالحات باقیات» بر جای گذاشت؛ بی شک حیات ابدی آن سفر کرده، از برکات تعالی تمام علم آموزان و جستجوگران حقیقتی که در سایه امن کتابخانه، راه های رشد را می پیمایند، متنعم خواهد بود.

از خداوند منان، رحمت بی کران برای آن مرحوم و صبر و سکینه برای بازماندگان و متعلقان را خواستارم.

 از خدمات این نیکوکار می توان به ساخت ورزشگاه ۳۲ هکتاری در خرمشهر؛ ساخت ۳ دبیرستان بزرگ به نام های خاتم الانبیا (ص)، حضرت زینب کبری (س) و حضرت سکینه (س)؛ دانشکده برق و الکترونیک به همراه خوابگاه؛ ساخت تربیت معلم و دانشکده علوم قرآن امام سجاد؛ ساخت چندین مدرسه در سطح شهر و روستا به نام های حضرت خدیجه کبری (س) و علی مرتضی؛ ساخت دروازه قرآن به عنوان سمبل شهرستان در ورودی این شهر برای در پناه قراردادن مسافرین؛ مسجد بسیار بزرگ به نام حضرت فاطمه الزهرا (س) در خرمشهر نیز ساخته شد که هدیه ای از طرف مادر حاج محمد جعفر بهبهانیان به پیشگاه حضرت فاطمه الزهرا (س) بود و ساخت فرهنگسرا ها در کنار درمانگاه ها؛ تجهیز پارک بعثت و امامزاده حیدر در بهبهان و ساخت ۲ سقاخانه به نیت سرداران شهید در خرمشهر، ساخت یادمان در شلمچه به نیت شیمیایی شدن ۹۰ نفر از رزمندگان بهبهانی و... اشاره کرد.

 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 364