1
1

2
1397/4/17 يكشنبه به مناسب 14 تیر روز قلم برگزار شد؛ مسابقه نویسندگی ویژه اعضای کودک و نوجوان در کتابخانه عمومی خاتم شهرستان شوش مسئول کتابخانه عمومی خاتم شوش: یکی از خلاقیت های مهم در نوشتن و افزایش مهارت های کلامی و ارتباطی برگزاری مسابقه نویسندگی برای کودکان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خوزستان معصومه خاکی زاده، مسئول کتابخانه عمومی خاتم شوش از برگزاری مسابقه نویسندگی به مناسبت روز قلم با حضور شماری از اعضای کودک و نوجوان در محل خبر داد.

وی هدف از برگزاری این مسابقه را پرورش استعدادهای جوان، افزایش مهارت داستان خوانی و داستان نویسی در بین اعضای کودک و نوجوان عنوان کرد و افزود: در این نشست تمرکز بر روی رشد خلاقیت متمرکز می شود و داستان نویسی ابزاری برای دستیابی به این هدف می باشد.

مسئول کتابخانه عمومی خاتم شوش در ابتدای نشست به بحث های نظری و تئوری پرداخت و به زبان ساده اطلاعاتی درباره‌ی داستان و ویژگی‌ها و انواع آن، عناصر سازنده داستان و روش‌ها و ابزارهای آفرینش و نگارش داستان و ... برای کودکان ارائه کرد؛ سپس فرم های مسابقه نویسندگی را بین اعضا تقسیم و به آنها فرصتی یک ساعته داده شد تا بصورت گروهی و در کنار دوستان شان به نوشتن داستان بپردازند و در آخر برای نویسنده بهترین داستان جایزه ای در نظر گرفته شد.

خاکی زاده در خصوص تاثیر نویسندگی کودکان بصورت گروهی اظهار داشت: در جمع نوشتن باعث شد که شرکت کنندگان به مطالب هم گوش بدهند و درباره نوشته شان به دوست شان توضیحی ارائه کنند و ایرادات احتمالی هم دیگر را نیز رفع نمایند؛ در این مرحله سؤال و جواب ها خیلی از مسائل را برای این نویسندگان کوچک روشن می کند و بسیاری از مطالب آشکارتر درک و آن را بر روی صفحه به تصویر کشند.

گفتنی است کودکان با خلق کردن داستان و نوشتن آن فرا می گیرند تا فکرشان را سازماندهی کنند، یاد می گیرند که چگونه زبان را در نوشتن به کار بگیرند و راه برقراری ارتباط با دیگران را از طریق متون نوشتاری خواهند آموخت.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 138