1395/9/23 سه‌شنبه با همکاری بنیاد مهدویت استان خوزستان در کتابخانه مرکزی برگزار شد همایش استانی آغاز امامت امام زمان (عج) همایش استانی آغاز امامت امام زمان (عج) با همکاری بنیاد مهدویت استان خوزستان در کتابخانه مرکزی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خوزستان، روز شنبه 20/9/95 همایش استانی آغاز امامت امام زمان (عج) با همکاری بنیاد مهدویت استان خوزستان در کتابخانه مرکزی برگزار شد.
در این همایش، حجت الاسلام سپهر، مدیرکل کتابخانه های عمومی، با اشاره به اهمیت مسئله انتظار در مکاتب و مذاهب مختلف و بالاخص تشیع گفت: ظهور منجی یک مسئله قطعی است و طبق آموزه های دینی ما، اگر یک روز از عمر زمین باقی مانده باشد، حضرت حجت(عج) ظهور کرده و دنیا را از عدل پر می کند همان گونه که از ظلم انباشته شده بود.
در این برنامه حجت الاسلام و المسلمین نایینی، کارشناس تخصص دارالمهدی قم و نماینده بنیاد مهدویت نیز پیرامون چرایی تبدیل نشدن غیبت امام به ظهور مطالبی را بیان کردند.
نائینی در خصوص فرایند ظهور حضرت ولیعصر(عج) خاطر نشان کرد: مراحل ظهور امام زمان (عج) 3 مرحله می باشند: مرحله اول اراده شیعی است، مرحله دوم جمع شدن اراده ها و خواسته های جمعی مسلمانان و مرحله سوم قرار گرفتن اراده ها در مسیر وفای به عهد از جمله موارد است که مورد نیاز تبدیل فرآیند غیبت حضرت ولیعصر(عج) به ظهور ایشان است.
از مهمانان ویژه این برنامه عضوی از جنبش اسلامی کشور نیجریه بود که ضمن تشریح فعالیت های این جنبش در نیجریه به بیان اثر باور به امام عضر (عج) در دوران غیبت و مبارزه با مظاهر ظلم و جور پرداخت.
از دیگر بخش های این برنامه، اجرای گروه سرود خورشید پنهان و گروه تواشیح عماد و تقدیر از خانواده های معزز شهدای مدافع حرم و فعالین حوزه مهدویت در شهرستان های استان خوزستان بوده است.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1157
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما