1395/10/1 چهارشنبه مدیر کل کتابخانه های خوزستان برای انسان هوشیار، تمام این هستی، کتاب تکوین خداست که مهم همین تفکر و تأمل برای رشد و تعالی است در دیدار با آیت الله احمدی شاهرودی نماینده مردم خوزستان درمجلس خبرگان رهبری، با مدیرکل و کارشناسان ستادی رخ داد.

به گزارش اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، روز چهارشنبه 1/10/94 آیت الله احمدی شاهرودی نماینده مردم خوزستان درمجلس خبرگان رهبری، با مدیرکل و کارشناسان ستادی دیدار کرد.

در این دیدار، حجت الاسلام سپهر، مدیرکل، ضمن تبریک ایام مبارک و میمون میلاد رسول اکرم (ص) و  بنیانگذار مکتب شیعی اثنی عشری حضرت امام جعفرصادق (ع)، به سابقه حضور آیت احمدی شاهرودی از ابتدای انقلاب در عرصه های مختلف قضایی،فرهنگی،اجتماعی و نمایندگی محترم مردم خوزستان در مجلس خبرگان اشاره کرد و حضور ایشان در مجموعه کتابخانه ها را امری مبارک خواند.

سپهر در ادامه  به ارائه گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی در شاخص های مختلف  از جمله تعداد کتابخانه، زیربنا، تعداد عضو، نیروی انسانی، منابع و وضعیت پروژه های در دست اجرا به تفصیل پرداخت و تشریح کرد: نهاد مقدس کتابخانه های عمومی امروزه بعنوان یک دستگاه فعال و برزگ در بین سایر دستگاه های فرهنگی با افتخار در یکی از اصلی ترین موضوعات به ارایه خدمت به مردم مشغول می باشد .

وی گفت: با تاکید وسیاست ارزشمند دبیر کل محترم نهاد کتابخانه های عمومی، جناب آقای مختار پور؛کوشیده ایم با اقدامات و فعالیت های مختلف و متنوع از قبیل نشست های کتابخوان، مسابقات کتابخوانی در قالب های مختلف، نقد و بررسی و نمایشگاه کتاب، شب شعر و... تلاش مؤثری بصورت ماهانه  در کلیه کتابخانه های عمومی  برگزار کنیم که در مسیر رشد فرهنگ عمومی گامی ارزشمند داشته باشیم. در همین راستا نیزتلاش کردیم با پشیبانی33 ایستگاه های مطالعه در مراکز پرتردد شهری، بیمارستان ها و پایانه ها ..و نیز مقدمه چینی برای اجرای طرح قفسه کتاب در روستاها که یکی از نگاه های ویژه آقای مختار پور به روستاهای کم برخوردار و محروم می باشد در توسعه فرهنگ کتابخوانی، حرکت کنیم.

همچنین در این نشست، آیت الله احمدی شاهرودی با بیان اینکه از مدتها پیش قصد حضور در جمع متولیان امر کتابخوانی را داشته گفت: من حضور در امر مدیریت کتابخانه ها را، کاری مقدس و محترم می دانم چرا که فعالیتی برای ارشاد و تربیت و تعالی جامعه انجام می شود.

وی افزود: همان طور که در قرآن کریم داریم «کِتَابٌ أَنْزَلْنَاهُ إِلَیْکَ لِتُخْرِجَ النَّاسَ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ»، خدا قرآنی را که مایه نجات انسان را کتاب نام نهاده و بی شک در حوزه های مختلف، ابزار دانش افزایی و تحکیم اخلاق و گسترش علم، همین کتاب است.

نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: مهمترین مساله  و دلیل برای ارزشمندی شغل شما همکاران همین است که خداوند متعال  تالیف خود را(قرآن کریم) کتاب الله نامید و این ارزشمندی این مساله را در بین سایر مسایل فرهنگی برتر و ارجح می کند

ایشان همچنین افزودند: برای انسان هوشیار، تمام این هستی، کتاب تکوین خداست که مهم همین تفکر و تأمل برای رشد و تعالی است و اگر امروز هم توسعه رسانه های مجازی خطری برای گسترش کتابخوانی شده، باید در این حوزه ها نیز ورود کرد و از ظرفیت های آن استفاده نمود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری  افزودند: نگاه ویژه نهاد کتابخانه های عمومی کشور به روستا های کم برخوردار و راه اندازی کتابخانه های روستایی قابل تحسین است و اشاره نمودند که " ایکاش من هم یک کتابدار روستایی بودم که به مردم کم بضاعت در روستاها نیز خدمت فرهنگی و صادقانه می کردم " ایشان دردرادامه با ابراز خرسندی از گزارش عملکرد کتابخانه های عمومی در استان از زحمات مدیرکل و کارشناسان ستاد و کتابدار کتابخانه های سطح استان تقدیر کرد.

در پایان دو عنوان کتاب از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی به آیت الله احمدی شاهرودی اهداء شد.

 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 947
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما