1397/2/19 چهارشنبه به مناسبت گرامیداشت روز معلم؛ نشست کتاب خوان فرهنگیان در کتابخانه عمومی شهید مدنی برگزار شد این نشست با حضور فرهنگیان شهرستان آغاجاری در محل کتابخانه عمومی شهید مدنی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، حنا ربیعی رئیس اداره کتابخانه های عمومی آغاجاری از برگزاری  نشست کتابخوان با حضور فرهنگیان درمحل کتابخانه عمومی شهید مدنی آغاجاری خبر داد .

حنا ربیعی با اعلام این خبر گفت :کتاب و کتابخوانی لازمه دانایی انسان است و معلم به عنوان اسوه ایثار و فداکاری در جامعه ما ایرانیان همیشه سرآمد و هدایتگر این دانایی بوده است.

ربیعی افزود: کتاب های شهید مرتضی مطهری کتاب های هستند که دید انسان را افق های تازه ای می گشاید و آرمان های اسلامی و ایرانی را با نگارشی جانانه بیان می کند.

در ادامه برنامه فرهنگیان به ارائه کتاب های خوانده شده خود به شرح زیر پرداختند:

کتاب: عرفان حافظ نویسنده مرتضی مطهری نشرصدرا ارائه دهنده: فروغ هادی

در این نوشته خلاصه ای از آن که برای پاسخگویی به تغییرهای مادی و سوء استفاده از اشعار عرفایی چون حافظ مفید می باشد و نیز بیان اصول و مبانی عرفان اسلامی آورده می شود.پنج سخنران استاد به صورت پنج فصل نگارش یافته و در فصل اول راه های شناخت حافظ و فرضیه های موجود در مورد زندگی و افکار او طرح شده است و در ضمن عرفان عملی و نظری معرفی گردیده است عرفان ملی سیر و سلوک انسان به سوی خدا و عرفان نظر جهان بینی و بینش عرفانی یعنی نظری که یک عارف در باره جهان دارد بیان شده است پایه گذار عرفان نظری یا فلسفه عرفان محی الدین عربی معرفی شده و نقش او در تبیین افکار عرفانی و تربیت شاگردان مختلف و تاثیر در آیندگان شرح داده شده است.

کتاب: سرنوشت شگفت انگیز اسرای ایرانی نویسنده: رضیه غبیشی ناشر: شهید کاظمی ارائه دهنده: فریبا عطایی

نویسنده در این کتاب یازده فصل به سرگذشت عجیب ملاصالح قاری می پردازد که در آبادان به دنیا آمده و زندانی سیاسی در دروان طاغوت،اسیر جنگی دوران دفاع مقدس در عراق و حتی پس از آزادی و بازگشت به ایران زندانی بوده است.

کتاب تعیلم و تربیت در اسلام نویسنده: مرتضی مطهری ناشر: صدرا ارائه دهنده: سارا دیلمی

شهید مرتضی مطهری، معلم بزرگ انقلاب اسلامی، در کتاب تعلیم و تربیت در اسلام، به دقت و با دیدی بسیار متفاوت و مبسوط به موضوع مهم تربیت فردی در جامعه پرداخته است. در کتاب تعلیم و تربیت در اسلام به بحث تعلیم و تربیت در دین مبین اسلام بسیار مورد توجه قرار گرفته است. چرا که این موضوع، بحث ساختن انسانهاست. همواره یک مکتب که دارای هدفهای مشخص است و مقررات همه جانبه­ای دارد و به اصطلاح سیستم حقوقی و سیستم اقتصادی و سیستم سیاسی دارد نمی تواند یک سیتم خاص آموزشی نداشته باشد.

کتاب: فرنگیس،  نویسنده:  مهناز فتاحی  ناشر: سوره مهر ارائه دهنده: زهره شیخ زاده

فرنگیس " شامل خاطرات فرنگیس حیدرپور متولد سال 1341 در روستای آوزین است. او در حمله نظامیان عراقی به روستای محل سکونتش با یک تبر از خود در برابر سربازان ارتش بعث عراق دفاع کرد.در سال 1359 پس از حمله عراق به روستای آوزین، مردم به دره های اطراف فرار می کنند. فرنگیس که در آن زمان 18 سال داشت، فرنگیس در پی برخورد با دو سرباز عراقی بدون داشتن سلاح گرم، با تبر پدرش با سربازان درگیر شده، یکی را کشته و دیگری را با تمام تجهیزات جنگی اسیر می کند و به مقر فرماندهی ارتش ایران تحویل می دهد.                                 

              

                
 
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 238
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما