1397/5/16 سه‌شنبه مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان: اهدا کتاب به کتابخانه های عمومی در مناطق محروم فعالیتی معنوی و دارای ثواب است در دیدار با مدیرکل پزشکی قانونی استان خوزستان طرح همکاری در برگزاری کلاس های آموزشی و جمع آوری کتاب های پرسنل شاغل درادارات به کتابخانه های عمومی مناطق محروم تفاهم شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، منصور کوهی رستمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان با فرزاد حسینی، رئیس کارگروه فرهنگی، اجتماعی خانواده نخبگان و مدیرکل پزشکی قانونی خوزستان در محل اداره کل پزشکی قانونی استان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار حسینی بر اهمیت و تاثیر نهاد های فرهنگی در بطن جامعه تاکید کرد و گفت: اعتبار و جایگاه والای کتابخانه های عمومی  در بین سازمان های دیگر قابل مقایسه نیست و این به دلیل وجود کتاب و علم آموزی است.

رئیس کارگروه فرهنگی، اجتماعی خانواده نخبگان اضافه کرد: رضایت مندی و علاقه به کار در حوزه های مختلف و آموزش شاد زیستن برای پرسنل  در محیط کار می تواند باعث رضایت مندی مردم از کتابخانه های عمومی شود.

وی ادامه داد: بهترین فراغت کتابخوانی است و اگر این فراغت با جذابیت ها و نیازهای مردم مرتبط شود میزان علاقمندی مردم به کتاب و مراجعه به کتابخانه های عمومی نیز افزایش پیدا می کند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان خوزستان با تشریح عملکرد سازمان در اجرای برنامه های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اظهار کرد: در سال های اخیر کسب رتبه دوم در فعالیت های  پژوهشی در کشور، اجرای فرهنگ اهدا کتاب به همکاران و مردم، اجرای کارگاه های آموزشی چگونگی شاد زیستن، کاهش استرس و اجرای فعالیت های فرهنگی مناسبتی و مشترک با سازمان ها از جمله برنامه های اجرا شده این اداره کل است.

حسینی در پایان ضمن اعلام آمادگی اجرای برنامه های مشترک اداره کل پزشکی قانونی با کتابخانه های عمومی تصریح کرد: دراجرای کارگاه های آموزشی و مهارتی برای عموم و اعضا درمحل کتابخانه های عمومی، طرح اهدا کتاب سازمان ها و ادارات استان و در اختیار گذاشتن سالن آمفی تئاتر و سایر امکانات با کتابخانه های عمومی همکاری خواهد شد.

منصور کوهی رستمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان، در این دیدار با تقدیر از نگرش فرهنگی مدیریت پزشکی قانونی در بحث کتاب و کتابخانه های عمومی عنوان کرد: کتابخانه های عمومی بدلیل  پاسخگویی به نیاز مردم به اطلاعات و با پوشش کلیه موضوعات می تواند در بطن جامعه مفید و موثر عمل کند و دلیل اعتبار نهاد کتابخانه های عمومی در سطح کشور نیز به همین جهت است.

وی در این گفتگو اظهار کرد: آخرین داده ها و اطلاعات از نرم افزار تحت وب موجود در کتابخانه های عمومی(سامان)، میزان علاقه مردم به حوزه ادبیات، علوم اجتماعی و روانشاسی برای دانستن بیش از سایر ها حوزه بوده است. سلیقه مردم به انتخاب کتاب های پرمخاطب  می تواند در برنامه ریزی و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی رهنمود سازد.

رستمی اهدا کتاب های استفاده شده مردم و پرسنل شاغل در ادارات به کتابخانه های عمومی در مناطق محروم  را امری ارزشمند تلقی کرد و ادامه داد: اهدا کتاب به کتابخانه های عمومی در مناطق روستای و محروم فعالیتی معنوی و دارای ثواب است.

چالش های اجتماعی نیازمند آموزش مرتبط با نیاز های جامعه، بکارگیری ابزار ها و امکانات در راستای بالا بردن سواد اطلاعاتی مردم در برخورد با چالش های اجتماعی، ایجاد زمینه و  بستر لازم برای کسب دانش و اطلاعات و ... از جمله نکات مورد اشاره در این گفتگو بود.

در این جلسه مقرر شد: برنامه زمانبدی کارگاه های آموزشی برای عموم مردم با حضور کارشناسان خبره در کارگروه فرهنگی، اجتماعی و  خانواده نخبگان استان و طرح اهدا کتاب پرسنل 10 سازمان استان به کتابخانه های عمومی مناطق محروم با همکاری اداره کل پزشکی قانونی  انجام شود.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 96
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما