1397/5/21 يكشنبه با هدف ترویج فرهنگ شهید و شهادت برگزار شد؛ جلسه هم افزایی و اجرای برنامه های مشترک با محوریت کتاب و دفاع مقدس در خوزستان مدیران کل کتابخانه های عمومی و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان در جلسه ای بر اجرای برنامه های مشترک با محوریت کتاب و دفاع مقدس در سال جاری تاکید کردند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، امروز 20مرداد97 جلسه ای با حضور منصور کوهی رستمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان؛ سردار علی پور، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان و مسئولین ستادی در محل اداره کل کتابخانه های عمومی برگزار شد.

در این جلسه، مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان اظهار داشت: دفاع مقدس بعنوان یک ارزش تمام نشدنی همواره می تواند ارزش ها و انسانیت را به جامعه تزریق کند و استان خوزستان بعنوان پایتخت دفاع مقدس می تواند بخش های مختلف فرهنگی در کشور را در این مسیر رهبری کند.

 

وی ادامه داد: کتابخانه های عمومی استان خوزستان با نیروهای جوان و تحصیلکرده می تواند در بررسی اسناد و تبدیل ادبیات شفاهی به آثار مکتوب، اجرای برنامه های فرهنگی نقد کتاب و رونمایی، ترویج فرهنگ کتب دفاع مقدس در قالب های متنوع، اجرای نشست های کتاب خوان و در حوزه پژوهش با بنیاد حفظ آثار همکاری نماید.

رستمی ادامه داد: کتابخانه های عمومی در سال گذشته در هفته دفاع مقدس تعداد 5 جلسه نقد و بررسی کتاب در سطح 5 شهرستان،27 نمایشگاه کتاب در شهرستان ها با مشارکت بنیاد، و در مجموع 250 برنامه در سطح کتابخانه های عمومی  در بخش های مختلف برگزار کرد.

در این جلسه، سردار علی پور، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس عنوان کرد: رزمندگان دفاع مقدس در طول هشت سال دفاع مقدس با کتاب و کتابخوانی مانوس بودند و در سنگرهای اجتماعی به فعالیت های فرهنگی و کتابخوانی مشغول می شدند و این نشان دهنده اهمیت این مساله است.

وی ادامه داد: ظرفیت های موجود در کتابخانه های استان و بنیاد حفظ آثار برای ارائه فعالیت های جدید در سطح استان و کشور موجود است که با  همگرایی و هم افزایی و اجرای برنامه های مشترک می توان به آن دست یافت.

سردار علی پور با تاکید بر همکاری های عمیق تر با محوریت کتاب گفت: تشکیل اتاق فکر کتابخانه های عمومی و بنیاد حفط آثار برای راه اندازی جشنواره های فرهنگی با محوریت دفاع مقدس از قبیل خاطرات رزمندگان در خوزستان، گردآوری داده ها و اطلاعات، روزنامه ها و نشریات سال های انقلاب و دفاع مقدس بعنوان رزوشمار دفاع مقدس در شهرستان های مختلف به ویژه اهواز، مستند سازی برنامه های فرهنگی و تبدیل آن به آثار مکتوب می تواند با محوریت کتاب در استان و در سطح ملی برگزار شود.

گفتنی است، کتابخانه های عمومی در بخش پژوهش، گردآوری اطلاعات مکتوب و شفاهی  و همچنین اجرای برنامه های مشترک فرهنگی با بیناد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در طول سال جاری  همکاری کرده است.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 127
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما